Jei yra problema, yra ir sprendimas!

ATRASK ES LIETUVOJE. Moksleivių konkursas

ATRASK ES LIETUVOJE proto mūšių kovas laimėjo Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos komanda 

 
2018 m. birželio 4 d. Kauno Dainavos progimnazijoje vyko ATRASK ES LIETUVOJE proto mūšio kovų finalas.
 
Finale rungėsi šios komandos:
 
Šilutės Vydūno gimnazija;
Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija;
Mažeikių Gabijos gimnazija;
Kelmės Jono Graičiūno gimnazija;
Tauragės Vermės gimnazija;
Vytauto Didžiojo universiteto Rasos gimnazija;
Jonavos Jeronimo Ralio gimnazija;
Šakių r. Vinco Kudirkos gimnazija;
Alytaus Adolfo Ramanausko - Vanago gimnazija;
Panevėžio Žemynos progimnazija;
Utenos Dauniškio gimnazija;
Vilniaus Gabijos gimnazija.
Šakių r. Gelgaudiškio pagrindinė mokykla.
 
 
Pagrindinius projekto prizus – dronus, turinčius filmavimo funkciją laimėjo  Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos komanda, vadovaujama mokytojos Silvos Paulauskienės.
 
Renginio akimirkos: 
Gegužės mėn. įvairiose Lietuvos regionų mokyklose vyko 12 atrankinių proto mūšių „Atrask ES Lietuvoje“,  skirtų 7-11 klasių moksleiviams susipažinti, pasidomėti ir „pačiupinėti“ ES investicijų teikiamą naudą. 
 
Atrankų kovos vyko Klaipėdos, Mažeikių, Šiaulių, Tauragės, Kauno, Kauno r., Alytaus, Marijampolės, Panevėžio, Utenos regionų mokyklose.
Moksleiviai visus stebino ne tik savo žiniomis, bet ir išradingumu bei didžiuliu susidomėjimu ir meniniais prisistatymais, kuriais fiksavo savo miestelio pokyčius dėl ES investicijų. 
 
 
Visą projekto vykdymo laikotarpį veikė internetinė viktorina astrusprotas.lt., kuri buvo rimta pagalba bei mokomoji priemonė besiruošiantiems gyvoms protų kovoms. Internetinėje viktorinoje dalyvavo per 10000 Lietuvos moksleivių, o internetinės viktorinos prizas – ekskursija į ES finansuotą pramoginį objektą buvo skirta Šakių r. Gelgaudiškio pagrindinė mokyklai, kaip masiškiausiai dalyvavusiai internetinėse protų kovose.
 
 
 
 
Projektas suvienijo daugiau nei 100 Lietuvos mokyklų, paskatino moksleivius domėtis ES investicijų teikiama nauda, įvertinti ir pasidžiaugti Lietuvos pasiekimais bendrame ES kontekste.
Kaip teigė projekte dalyvavusių mokyklų moksleiviai ir pedagogai, projektas paskatino moskelvius atkreipti dėmesį, kaip „išgražėjo“ ir pasikeitė gimtasis miestas (miestelis) dėl ES investicijų naudos: kaip pasikeitė mokykla, miesto  aikštė ar/ir kiti miestelio objektai. Visus šiuos pokyčius moksleiviai užfiksavo projekto metu sukurtuose kūrybiniuose filmukuose ir kt. pristatymuose.
 
 
Projektas „Atrask ES Lietuvoje“ finansuojamas iš Europos Socialinio fondo lėšų.
 
Projekto vykdytojas – VšĮ „Problemų sprendimo centras“

 

„Atrask ES Lietuvoje"
2018m. balandis


Dalyvaukite internetinėje viktorinoje ir gyvose proto mūšių kovose.

Mėgaukitės pažinimo džiaugsmu ir keliaukite į ES finansuotus Lietuvoje verslo ar pramoginius objektus bei laimėkite pagrindinį prizą – dronus su filmavimo funkcija.

 

Projektas „Atrask ES Lietuvoje“ vykdomas pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos priemonę Nr. 12.0.1-CPVA-K-204 „Komunikacija apie ES investicijas“.

Projekto tikslas – skatinti moksleivius pasidomėti ES investicijų teikiamomis galimybėmis ir naudomis, mažinti didžiųjų ir mažesniųjų miestų moksleivių socialinę atskirtį, sudaryti galimybes Projekto dalyviams realizuoti žinias apie ES investicijas per praktinę veiklą.

Projekto uždaviniai:

• Skatinti Lietuvos jaunimą domėtis ES investicijomis ir jų teikiama nauda;
• Didinti jaunuolių supratimą apie teigiamus pokyčius, kuriuos versle, kultūroje, aplinkosaugoje ir kitose srityse inicijuoja ES investicijos;
• Plėtoti moksleivių kūrybiškumą, novatorišką mąstymą, padėti integruotis į Lietuvos ir ES visuomenę.

Projekto dalyviai:Lietuvos švietimo įstaigų  7–11 klasių moksleiviai.

Projekto objektas – internetinė viktorina ir proto mūšiai apskrityse.
Proto mūšiuose dalyvauja moksleiviai, o pedagogai jiems padeda bei motyvuoja.

Projekto objektas:proto mūšiai ir kūrybinės užduotys – prisistatymai, laisvos formos grupinė idėja (nuotraukos, filmas, įrašas, piešinys, stendas, vaidinimas, paroda, daina, eilėraštis ir t.t.) tema „Atrask ES savo krašte“. Tai iki 3 min. trunkantis užduoties pristatymas ir jos aprašymas realiame protų mūšyje (aprašymas laisva forma iki 10 sakinių atsiunčiamas organizatoriams likus 3 dienoms iki protų mūšio).
Projekto terminai ir eiga:

Projektas vyksta nuo 2018 m. kovo 1 dienos iki 2018 m. rugpjūčio 30 d. 
Apdovanojimai:

Visi Projekto dalyviai bus apdovanoti diplomais, regioninių atrankų ir internetinės viktorinos nugalėtojai – ekskursijomis (komanda laimėtoja laimės ekskursiją ne mažiau 36 dalyviams) į ES finansuojamus pramoginius, verslo ir kt. objektus. Pirmos vietos laimėtojų komanda be ekskursijos bus apdovanota dronais su filmavimo funkcija. Palaikančios komandų sirgaliai bus apdovanoti rėmėjų įsteigtais prizais.

Iš viso vyks 13 proto mūšių apskrityse (12 pagrindinėse Lietuvos apskrityse bei papildomi du proto mūšiai Kauno ir Šiaulių apskrityse)

Dalyvaukite viktorinoje ir laimėkite mokyklai vietą į finalinį gyvų proto mūšių renginį bei ekskursiją 36 mokyklos moksleiviams.

viktorina - tai interaktyvių protų kovų platforma, kurią sudaro po 30 klausimų atsitiktinumo tvarka, skirta išbandyti savo žinias apie Europos Sąjungą ir jos teikiamų investicijų naudą Lietuvai.

Viktorinoje gali dalyvauti visi Lietuvos moksleiviai, tačiau internetinės viktorinos balai už aktyvumą bus skaičiuojami tik 7-11 klasių moksleiviams.

 

Projektas finansuojamas iš Europos Socialinio fondo lėšų.

Projekto vykdytojas – VšĮ „Problemų sprendimo centras“

Daugiau informacijos elektroniniu paštu vadyba@pscentras.lt  arba telefonu +37060545119  Facebook: Atrask ES Lietuvoje goo.gl/71twHx.

dalyvauti viktorinoje www.astrusprotas.lt