Jei yra problema, yra ir sprendimas!

Aplinkosauginis konkursas moksleiviams "Mano miestelis be pavojingų atliekų"

2013 m. kovą-gegužę per 750 Lietuvos mokyklų dalyvavo akcijoje „Mano miestelis be pavojingų atliekų“. Jos metu moksleiviai į mokyklą nešė ne tik panaudotas nešiojamąsias baterijas, bet ir nereikalingus kompiuterius, buitinę elektros ir kitą elektroninę įrangą. Akcijos organizatoriai - Gamintojų ir importuotojų asociacija, UAB „Atliekų tvarkymo centras“ ir VšĮ „Problemų sprendimo centras“.

Į akciją įsijungė daugiau nei pusė Lietuvos mokyklų. Akcijos metu į mokyklas buvo pristatyti specialūs kibirėliai, skirti rinkti nešiojamąsias baterijas (galvaninius elementus) ir akumuliatorius. Organizatorių atstovai atvyko į mokyklą išsivežti moksleivių surinktų atliekų: nebenaudojamos buitinės technikos, elektronikos, nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių.

Siekiant moksleivius skatinti dalyvauti šioje akcijoje ir surinkti kuo daugiau atliekų, organizatoriai įsteigė prizą – vienuoliką pažintinių ekskursijų. Po vieną mokyklą – nugalėtoją – buvo atrinkta iš Vilniaus miesto bei visų Lietuvos apskričių: Vilniaus,  Kauno, Alytaus, Panevėžio, Klaipėdos, Tauragės, Telšių, Šiaulių, Marijampolės, Utenos. Į ekskursijas moksleiviai vyko komfortabiliais autobusais, lydimi mokyklos mokytojų ir organizatorių. 

Buityje susidarančios pavojingos atliekos (baterijos, akumuliatoriai, buitinė elektros ir elektroninė įranga) savo sudėtyje turi aplinkai kenksmingų medžiagų. Šios medžiagos gali prasiskverbti į dirvožemį, užteršti gruntinius vandenis ir tokiu būdu pakenkti aplinkai ir žmonių sveikatai. Todėl rinkdami ir rūšiuodami atliekas ne tik tausojame aplinką, bet saugome ir savo sveikatą.