Jei yra problema, yra ir sprendimas!

Vilniaus miesto kraštovaizdžio gidas

VšĮ „Problemų sprendimo centras“ 2015 m. vykdė aplinkosauginio švietimo projektą „Vilniaus miesto kraštovaizdžio gidas“.

Lapkričio 25 d. Vilniaus pedagogai dalyvavo Vilniaus mokytojų namuose rengtoje konferencijoje, kurioje buvo išdalyta metodinė medžiaga „Vilniaus miesto kraštovaizdžio gidas“, skirta naudoti kaip mokomoji priemonė pamokų ir popamokinių veiklų metu, projektuose, ekskursijose ir pan. Priemonė rekomenduojama moksleiviams nuo 5 kl.

Vilniaus kraštovaizdžio gidas suteikia žinių apie kraštovaizdžio raidą, jį formuojančius veiksnius, supažindina su tipiškais ir unikaliais Vilniaus miesto kraštovaizdžio bruožais, kompleksais, lankytinomis vietomis ir skatina jaunimą didžiuotis savo miestu, puoselėti unikalų jo kraštovaizdį, moko prisiimti atsakomybę jį keičiant.

Projekto tikslas – įgyvendinant Europos kraštovaizdžio konvencijos ir Nacionalinės kraštovaizdžio politikos nuostatas plėsti visuomenės susidomėjimą kraštovaizdžiu ir intensyvinti kraštovaizdžio mokymą platinant mokomąją priemonę Vilniaus pedagogams ir vyresniųjų klasių moksleiviams, kuri suteiks daugiau žinių apie Vilniaus miesto kraštovaizdį, tipiškus bei unikalius gamtinius ir kultūrinius jo bruožus ir tuo praplėsti pagrindinio ugdymo programų turinį, suteikti impulsą neformaliojo ugdymo metu nagrinėti Vilniaus kraštovaizdį ir taip prisidėti prie jo išsaugojimo ir puoselėjimo.
 
Suteikti Vilniaus gyventojams informacijos apie miesto kraštovaizdį ir skatinti jaunąją kartą domėtis tiek juos supančia gamtine, tiek kultūrine aplinka,

Pageidančius gauti metodinę medžiagą kviečiame kreiptis el. p. psc@pscentras.lt

Projektą iš dalies finansavo Vilniaus miesto savivaldybė.